Меню
Мій кабінет

Економічна незалежність – це свобода бути щасливою

Домашнє насильство є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. Найчастіше від протиправних дій страждають жінки. Нерідко вони залишаються в небезпечних стосунках через фінансову залежність від кривдника.

Саме тому Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні запустив кар’єрний хаб «ВОНА» – https://vonahub.org.ua. Мета онлайн-платформи — розвивати професійні навички жінок, які зазнали домашнього чи гендерно зумовленого насильства, та надавати їм допомогу на шляху до фінансової незалежності.

Кар’єрний хаб «ВОНА» — це комфортний простір, де жінки можуть отримати індивідуальну професійну та психологічну підтримку для впевненості у власних силах і кар’єрного росту.

Що пропонує онлайн-платформа?

  • Консультації з кар’єрною радницею/радником та супровід на всіх етапах пошуку роботи. Фахівці допоможуть визначити кар’єрні пріоритети, сформувати кар’єрний план та написати резюме та супровідний лист. Також ментори/менторки проводять мотиваційні зустрічі й надають підтримку під час періоду адаптації у новому колективі.
  • Психологічна підтримка. Залежно від потреб жінки радниця/радник направить її на консультацію із психологинею/психологом. У розділі «Психологічна підтримка» на офіційному сайті проєкту містяться поради фахівців, які допоможуть побудувати історію фінансово незалежного життя.
  • Навчання. Є можливість подати заявку на безкоштовні онлайн-курси для здобуття нових знань та навичок. Жінки можуть долучитися до перегляду вебінарів та їх обговорення. Експерти/експертки хабу й запрошені лектори ділитимуться своїм досвідом. Участь у вебінарах та перегляд записів також є безкоштовною.

На онлайн-платформі також містяться кар’єрні поради, анонси корисних подій та додаткові сервіси, які можуть стати у пригоді.

Для того щоб долучитися до кар’єрного хабу, варто зареєструватися на офіційному сайті проєкту Кар’єрний хаб «Розірви коло» + QR код. Надалі в особистому кабінеті необхідно подати заявку на консультацію до кар’єрної радниці/радника.

Кар’єрний хаб «Розірви коло» — це комфортне середовище, де жінки не тільки отримують професійну підтримку для кар’єрного росту, а й можуть відновити віру в себе та побудувати краще майбутнє.

Шість кроків для початку успішної кар’єри

  1. Проаналізуйте, скільки часу ви можете присвятити роботі та саморозвитку. Якщо у вас є дитина, варто розуміти, що часто обмежена кількість місць у дитячих садочках, висока вартість приватних дитячих закладів може унеможливлювати працевлаштування на повний робочий день.
  2. Виділіть

    – конкретні години для роботи/навчання
    – робоче місце, де ви зможете повноцінно зосередитися;
    – обладнання: ноутбук, комп’ютер.
  3. Проаналізуйте наявні вакансії на ринку праці. Часом працедавці готові брати кандидатів без актуального досвіду. Це найшвидший варіант відновлення професійних навичок та здобуття нових. 
  4. Якщо ви вагаєтесь або працедавці не реагують на ваші запити про роботу, отримайте кар’єрну консультацію, зареєструвавшись на онлайн-ресурсі https://www.vonahub.org.ua або пройдіть профорієнтаційне тестування у найближчому до вас Центрі зайнятості. 
  5. Після визначення з напрямком ви можете знайти відповідні професійні курси. Якщо ви не маєте достатньо коштів, пошукайте безкоштовні програми та курси. Українська платформа «Прометеус» (https://prometheus.org.ua/), міжнародна платформа “Coursera” (https://www.coursera.org/), міжнародні організації та благодійні фонди, різноманітні Фейсбук спільноти, Телеграм- та Вайбер-канали регулярно проводять набори на безкоштовні професійні курси та професійні марафони. Якщо ви плануєте розвиток в ІТ сфері, зверніть увагу на платформу DOU (https://dou.ua/ ). Підписуйтеся на професійні подкасти у Youtube, Tiktok та інші. Почніть використовувати інтернет мережу як бібліотеку професійних можливостей.
  6. Розбудовуйте власну професійну мережу. Створіть власний профіль у мережі Linkedin та/або Facebook. Шукайте потрібні професійні контакти. Підпишіться на групи та канали спеціалістів з управління персоналу (HR) у різноманітних соціальних мережах та месенджерах. 

І головне, не здавайтеся! Успіх —  це лише кількість спроб.

Інші поради