Меню
Мій кабінет

Панельна дискусія «Вплив домашнього та гендернозумовленого насильства на ефективність діяльності суб‘єктів міжнародного бізнесу»

На базі Навчально-виробничої лабораторія виховної та психолого-педагогічної роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та кафедри міжнародних економічних відносин відбулася панельна дискусію «Вплив домашнього та гендернозумовленого насильства на ефективність діяльності суб‘єктів міжнародного бізнесу». Захід приурочений до міжнародної акції «16 днів проти насильства», до якої долучені понад 100 країн світу і яка ініційована  Генеральною асамблеєю ООН, з метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Панельна дискусія проходила у змішаному форматі і об’єднала 12 експертів та експерток і понад 60 слухачів та слухачок з числа студентів спеціальностей  «Міжнародні економічні відносини» та  «Менеджмент (Управління міжнародним бізнесом)».

Спікеркою на заході виступила кар’єрна радниця національного хабу “ВОНА” – Ірина Серняк, що була за сумісництвом і співорганізаторкою заходу:
«Ґендерна нерівність та домашнє насильство є прихованими проблемами для бізнесу. Не всі компанії усвідомлюють, що ця проблема не може існувати поза роботою. За результатами дослідження серед бізнесу, проведеного Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) у партнерстві з іншими організаціями, було виявлено, що 24% офісних співробітників/ць (у 80% випадків – жінок) стикалися із домашнім насильством, 78% респондентів відмітили, що домашнє насильство негативно впливало на їхній професійний розвиток, а у третині випадків домашнє насильство продовжувалося на робочому місці (через нав’язливі дзвінки, візити чи переслідування). А це означає, що роботодавець втрачає залученість, креативність, енергію працівників/ць. Даною темою хотілося показати студенству кращі міжнародні практики вирішень даної проблеми окремими суб’єктами міжнародного бізнесу та загалом підняти питання щодо домашнього та гендернозумовленого насильства і важливість підтримки роботодавцями працівниць/працівників, які зіштовхнулися з даною проблемою».

Інші новини