Меню
Мій кабінет

Переконання, які заважають заробляти

Для багатьох людей заробляти та розпоряджатися грошима — справжній головний біль. Виявляється, сприйняття грошей та процесу заробляння має цілу філософію. Ставлення до грошей закладалося казками та переконаннями наших батьків, а їм, зі свого боку, — їхніми батьками.

Переконання — це фільтр сприйняття, через який ми розуміємо довкілля. Світ змінюється, а переконання історично карбуються в нашій свідомості. Отож, що важливо переглянути в своїй історичній спадковості?

1. Думку, що великі гроші не можна заробити чесно.

Саме це нам «навішували» бабусі, сусіди, вчителі в наші 90-ті. Але зараз реальність показує зовсім інші приклади: навіть дитина з допомогою соціальних мереж інколи може заробляти більше, ніж її батьки. Досвід країн Європи демонструє успіх у сімейному підприємництві, де подружжя досягає значних успіхів у бізнесі та має високий прибуток.

2. Моїх знань замало.

«Недостатньо розумна, успішна, цілеспрямована». «Я невдаха, порівняно з іншими» . Ці переконання частенько застрягають у нас в голові. Звичайно! Ми звикли порівнювати себе з іншими, відзначати їхні досягнення, а свої водночас повністю знецінювати. Помітити свої переваги допоможе усвідомлення того, що я зараз маю, чим можу пишатися та які найменші перемоги маю.

3. Заробити гроші можливо тільки тяжкою працею.

Знайомо? Саме так нас навчали і переконували, що хороший результат потребує надзусиль. І вже у дорослому житті ми обираємо проблемні проєкти, погоджуємося на надвисокі об’єми роботи, обираємо компанії, які переживають кризу. Усе це створює надмірний рівень стресу, і велика частина коштів витрачається на лікування та відновлення сил. Найкраща робота та, що приносить задоволення. Така робота, крім доставляння фінансів, буде надихати та мотивувати розвиватися.

4. Гроші псують людей.

Звичайно, якщо ви думаєте, що статки зроблять з вас самозакохану жадібну людину, то підсвідомо захочеться уникати таких наслідків. А можна спробувати помріяти про те, скільки добрих справ зробите, маючи фінанси, якими зможете ділитися. Можливо, ви хотіли здобути іншу освіту або придбати авто для батьків; допомогти притулкам чи підтримати лікарні, які активно борються з пандемією. Складіть список справ чи планів, які ви хотіли б втілити в життя, і коли фінансове становище почне змінюватися, починайте діяти і самі. Пам’ятайте, важливо заробляти кошти та реалізовувати позитивні зміни: нові корисні звички, підвищення кваліфікації, відпочинок та подорожі, які розширюють можливості сприйняття. В природі існує закон взаємного обміну: брати та віддавати. Діліться з іншими та приймайте допомогу, коли її пропонують.

Інші поради